loading...

ناز گل هدیه

امروز می‌خواهیم در مورد cloudflare با شما همراهان همیشگی میهن وردپرس صحبت کنیم. اگر اطلاعاتی در این خصوص ندارید، اصلا نگران نباشید. ما در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم CloudFlare چیست و نصب

نازنین بازدید : 45 چهارشنبه 27 اسفند 1399 نظرات (0)

امروز می‌خواهیم در مورد cloudflare با شما همراهان همیشگی میهن وردپرس صحبت کنیم. اگر اطلاعاتی در این خصوص ندارید، اصلا نگران نباشید. ما در این مقاله به شما توضیح می‌دهیم CloudFlare چیست و نصب Cloudflare در وردپرس را از صفر تا صد به شما آموزش خواهیم داد.

https://elementorthemes.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%86%d8%b5%d8%a8-%da%a9%d9%84%d9%88%d8%af%d9%81%d9%84%d8%b1-%d8%b1%d9%88%db%8c-%d9%88%d8%b1%d8%af%d9%be%d8%b1%d8%b3/

همان‌طور که اطلاع دارید CDN یکی از خدماتی است که درروند کار و سرعت سایت شما تأثیر خوبی دارد اما استفاده از خدمات CDN سایت cloudflare قابلیت‌های بسیار بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهد که در این مقاله این موضوع را برای شما به‌صورت کامل شرح می‌دهیم.

 

CloudFlare به سایت شما این امکان را می‌دهد که با یک CDN رایگان مجموعه‌ای از ویژگی‌های قدرتمند مانند فشرده‌سازی کدهای javasctipt , HTML , CSS که موجب افزایش هرچه بیشتر سرعت سایت شما می‌شود و همچنین از طرفی با اقدامات امنیتی مانع حملات ناسالم مثل DDOS به سایت شما می‌شود.

 

چالش در این است که بسیاری از کاربران قادر به تنظیم این قابلیت بر روی وب‌سایت خود نیستند و فکر می‌کنند پیاده کردن این امکان بر روی سایت دشوار است.

در این مقاله به شما نحوه تنظیم CloudFlare را آموزش می‌دهیم تا شما نیز از قابلیت‌های گوناگون CloudFlare در افزایش سرعت سایتتان بهره ببرید.

 

آنچه در این مقاله می‌خوانید

 

CDN چیست؟

یک مثال از کارکرد CDN

Cloudflare چیست؟

مقایسه MaxCDN و Cloudflare

معایب استفاده از Cloudflare

نصب Cloudflare روی سایت شما

ثبت سایت در کلودفلیر

تنظیمات Cloudflare برای وردپرس

قوانین صفحات خاص

الف. تنظیم امنیت برای صفحه لاگین وردپرس

ب. داشبورد وردپرس را امن کنید.

پ.HTTPS اجباری را امن کنید.

دریافت SSL Certificate رایگان در کلودفلیر

بهینه سازی کلودفلیر برای وردپرس

تنظیمات افزونه کلودفلیر در وردپرس

CDN چیست؟

CDN یا همان Content Delivery Network که به معنی شبکه تحویل محتوا می‌باشد یک سیستمی است از سرورهای توزیع‌شده به‌سرعت سایت شما کمک می‌کند به این صورت که تا فایل‌هایی که بر روی وب‌سایت خود دارید را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود هرچه سریع‌تر بارگذاری و به کاربران نمایش دهید.

 

معمولاً عملکرد سرویس میزبان وب به این‌گونه است که سرویس میزبان وب در یک موقعیت جغرافیایی مشخص به بازدیدکنندگان سایت شما خدمت می‌کند. پس همه کاربران بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارند به همان سرور دسترسی پیدا می‌کنند و اطلاعات از همان سرور برایشان فراخوانی شده و مشاهده می‌کنند.

 

به‌این‌ترتیب اصول این فراخوانی می‌تواند برای سایت شما مشکل‌ساز باشد به این صورت که منجر به تأخیر در تحویل محتوا برای کاربرانی که با سرور میزبان مرکزی سایت شما فاصله زیادی دارند شود.

 

این امر در درازمدت می‌تواند به کسب‌وکار شمارا صدمه وارد کند. پس‌ازاین موضوع غافل نشوید. با تنظیم CDN چندین سرور در گوشه‌های مختلف دنیا این مشکل را برطرف می‌کنند. سرورهای CDN محتوای استاتیک را از منبع سرور مرکزی سایت دریافت کرده و سپس در خود ذخیره می‌کنند، بعدازآن، زمانی که کاربر درخواست کرد، آن را به کاربران نمایش می‌دهد.

 

CDN به این صورت عمل می‌کند: هنگامی‌که یک کاربر می‌خواهد از وب‌سایت شما بازدید کند برای اینکه با سرعت بیشتری محتوای سایت به کاربر نمایش داده شود CDN از سروری که موقعیت مکانی نزدیک‌تری به کاربر دارد محتوا را برای کاربر به نمایش می‌گذارد.

 

یک مثال از کارکرد CDN

اجازه دهید برای شما یک مثال بزنیم که راحت‌تر متوجه شوید. به‌عنوان‌مثال اگر شخصی در ایران بخواهد از یک وب‌سایت که تحت میزبانی فرانسه است بازدید کند سرور CDN در ایران آن درخواست را انجام می‌دهد، نه اینکه از اصلی‌ترین سرور در فرانسه محتوا را بارگذاری کند.

 

پس با این قابلیت تمام درخواست‌های مشاهده سایت توسط نزدیک‌ترین سرورها انجام می‌شود و در عمل باعث از بین رفتن فواصل زیاد بین میزبان سرور و کاربر می‌شود. درنتیجه سایت شما با سرعت هرچه بیشتر برای کاربران با در نظر گرفتن موقعیت جغرافیایی بارگیری می‌شود.

 

از طرفی وب‌سایتی که سرعت بالایی دارد به لحاظ تجربه کاربری نیز موفق عمل می‌کند و وب‌سایت در سئو رتبه بهتری کسب خواهد کرد. استفاده از CDN همچنین باعث می‌شود که سرعت لود سرور اصلی شما بالاتر رود و از طرفی در مقابل کرش‌های ناشی از حجم بالای ترافیک در سرور اصلی شما محافظت می‌کند.

 

Cloudflare چیست؟

Cloudflare محبوب‌ترین CDN رایگان در دنیا است که شبکه بزرگی از سرورهای توزیع‌شده در سراسر جهان است و محتوای استاتیک سایت شمارا در خود ذخیره می‌کند سپس سریعاً این محتوای ذخیره‌شده را به‌عنوان محتوای پویا به کاربر نمایش می‌دهد.

 

در بالاترین سطح از سرویس CDN، سایت کلودفلر همچنین یک فایروال برای سایت‌های مبتنی بر هاست‌های ابری (سرورهای ابری) و از پراکسی‌های توزیع‌شده در سرورهای خودش استفاده می‌کند که تمامی این موارد باعث بالا رفتن امنیت سایت‌های شما می‌شود.

 

این قابلیت باعث می‌شود که ترافیک ورودی به سایت شما کنترل شود به همین دلیل زمانی که ترافیک مشکوکی را مشاهده می‌کند قبل از رسیدن به سرور شما آن را مسدود می‌کند. همان‌طور که می‌دانید وقتی حجم درخواست بازدید سایت خیلی افزایش یابد باعث کند شدن سرعت لود سایت و درنتیجه آن تجربه کاربری نامناسب برای کاربران سایت رقم می‌زند و درنهایت باعث ریزش کاربران از سایت می‌شود. پس Cloudflare CDN از این موضوع جلوگیری می‌کند.

 

Cloudflare یک برنامه رایگان ارائه می‌دهد که برای تمامی وب‌سایت‌های کسب‌وکارهای تجاری کوچک مناسب است. پس Cloudflare یک انتخاب مناسب برای مشاغلی است که به دنبال یک CDN رایگان می‌گردند.البته این را باید بدانید که اگر می‌خواهید از تمامی امکانات Cloudflare استفاده کنید باید ماهیانه مبلغی را به آن اختصاص دهید.

 

مقایسه MaxCDN و Cloudflare

این دو درواقع سرویس‌های کاملاً جدا هستند MaxCDN بر روی ارائه محتوای وب‌سایت شما از طریق CDN تمرکز دارد. درصورتی‌که Cloudflare بیشتر بر روی امنیت وب‌سایت شما متمرکز است و همین‌طور اسپم‌ها را کنترل می‌کند.

 

هر دو این‌ها درواقع سرویس‌های جدایی هستند که CDN ارائه می‌کنند اما در نحوه ارائه مطالب از فناوری‌های گوناگونی استفاده می‌کنند.

 

در مکس خدمات محتوا خیلی ساده به کمک pullzone از DNS اصلی سایت شما یک کپی تهیه می‌شود اما از طرف دیگر در کلودفلر خدمات محتوا روی DNSهای خود کلودفلر انجام می‌شود و برای این کار از شما درخواست می‌شود که dns های سرورهای کلودفلر را در دامنه سایت خود تنظیم کنید.

 

در استفاده از سرویس Cloudflare در وب‌سایت خود شما کنترل بخشی از وب‌سایت را از دست می‌دهدید چراکه کلودفلیر به‌عنوان یک پراکسی بین وب‌سایت شما و بازدیدکننده سایتتان عمل می‌کند. در MaxCDN این موضوع کاملاً متفاوت است به این صورت که این پراکسی کاملاً معکوس عمل کرده پس به این معنی است که کنترل به‌صورت کامل در دست شماست.

 

معایب استفاده از Cloudflare

بزرگ‌ترین گله یا شکایت که کاربران کلودفلر دارند این است که زمانی که کلودفلر در حال افزایش دادن سرعت سایت شما است بعضی مواقع صفحه‌ای به کاربران سایت شما نمایش می‌دهد که برای اقدامات امنیتی لازم است اما ۵ ثانیه کاربر سایت شما باید صبر کند سپس سایت شما لود می‌شود. پس درواقع عملاً آن سرعتی که به سایت می‌بخشد به خاطر اقدامات امنیتی هیچ می‌شود.

 

برای اطمینان حاصل کردن از اینکه ترافیک ایجادشده در سایت اسپم نیست حتی گاهی باید کاربر انسان بودن خود را در CAPTCHA ثابت کند که خود این موضوع باعث می‌شود تجربه خوبی برای کاربرانی که بار اول است از سایت شما بازدید می‌کنند رقم نخورد و حتی ممکن است کاربر برای بار دوم دیگر از وب‌سایت شما بازدید نکند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 116
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 2
 • آی پی دیروز : 7
 • بازدید امروز : 78
 • باردید دیروز : 9
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 496
 • بازدید ماه : 685
 • بازدید سال : 5,309
 • بازدید کلی : 13,890